Náš příběh

Každý příběh je jedinečný. Ten náš začal v roce 2014, kdy Ondra V., zakladatel myšlenky Janáčkových pralinek, končil studium hry na kontrabas na konzervatoři v Brně. Po svém závěrečném koncertu ochutnal čokoládové pochoutky od své korepetitorky, klavíristky Jarmily, která ve svém volném čase ručně vyráběla pralinky a lanýže jako koníček. Ondra V., velký nadšenec do všeho sladkého, ihned věděl, že takový produkt mu na trhu chybí, a dostal čokoládové výrobky paní brzy dál mezi své známé do sladkých barů na svatby.

Během roku 2015 vznikl náš podnik Janáčkovy pralinky – odkaz na známého skladatele spjatého s Brnem není náhodou, jelikož v začínající společnosti byli a jsou klíčové osoby muzikanti z Brna. V dalším roce spojil Ondra V. podnikatelské síly s kamarádem a houslistou Michalem G..

Společně Janáčkovy pralinky dostali do prvních brněnských kaváren, hotelů, BIO obchodů a restaurací. Přibývalo více práce, začali hledat další pracovní síly a do rozšířeného týmu přibyli Ondřej K. a Tereza, kteří si vzali na starost výrobu. Společnost tak získala stabilní výrobní morálku ve velkém a začalo se experimentovat s různými příchutěmi.

Jelikož oba původní spolumajitelé pochází z Moravy a jsou muzikanti, mají velmi blízko k moravské pálence, vínu i pivu. Největším tahákem se tak brzy stalo spojení belgické čokolády s moravským vínem, ale také portským či vinným želé.

V letech 2016 a 2017 se společnosti dařilo jak na kavárenském, tak veletržním a festivalovém trhu. Ondra V. však začal hrát jako profesionální muzikant ve známém souboru Ondráš a nedostávalo se mu času na řízení podniku. Počátkem roku 2018 se tak kamarádi Ondra V. a Michal G. v dobrém rozešli a vedení přebral Michal G., který zavedl novinku – potiskové čokoládky, které se staly okamžitým hitem. Momentální novinkou je pak čokoládové pivo Leoš, které jsme uvedli na trh na jaře 2019.