Náš příběh

Každý příběh je jedinečný. Ten náš začal v roce 2014, kdy Ondra V., zakladatel myšlenky Janáčkových pralinek, končil studium hry na kontrabas na konzervatoři v Brně. Po svém závěrečném koncertu ochutnal čokoládové pochoutky od své korepetitorky, klavíristky Jarmily, která ve svém volném čase ručně vyráběla pralinky a lanýže jako koníček. Ondra V., velký nadšenec do všeho sladkého, ihned věděl, že takový produkt mu na trhu chybí, a dostal čokoládové výrobky paní brzy dál mezi své známé do sladkých barů na svatby.

Během roku 2015 vznikl náš podnik Janáčkovy pralinky – odkaz na známého skladatele spjatého s Brnem není náhodou, jelikož v začínající společnosti byli a jsou klíčové osoby muzikanti z Brna. V dalším roce spojil Ondra V. podnikatelské síly s kamarádem a houslistou Michalem G..

Společně Janáčkovy pralinky dostali do prvních brněnských kaváren, hotelů, BIO obchodů a restaurací. Přibývalo více práce, začali hledat další pracovní síly a do rozšířeného týmu přibyli Ondřej K. a Tereza, kteří si vzali na starost výrobu. Společnost tak získala stabilní výrobní morálku ve velkém a začalo se experimentovat s různými příchutěmi.

Jelikož oba původní spolumajitelé pochází z Moravy a jsou muzikanti, mají velmi blízko k moravské pálence, vínu i pivu. Největším tahákem se tak brzy stalo spojení belgické čokolády s moravským vínem, ale také portským či vinným želé.

V letech 2016 a 2017 se společnosti dařilo jak na kavárenském, tak veletržním a festivalovém trhu. Ondra V. však začal hrát jako profesionální muzikant ve známém souboru Ondráš a nedostávalo se mu času na řízení podniku. Počátkem roku 2018 se tak kamarádi Ondra V. a Michal G. v dobrém rozešli a vedení přebral Michal G., který zavedl novinku – potiskové čokoládky, které se staly okamžitým hitem. Momentální novinkou je pak čokoládové pivo Leoš, které jsme uvedli na trh na jaře 2019.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.